Kommende møder

     

Praktiske anvisninger
Vi har samlet nogle praktiske anvisninger vedrørende foredrag i Hørsholm-Rungsted mandag, hvor vi bl.a. beskriver mødelokalet, parkeringsmulighederne og de tekniske hjælpemidler, der er til rådighed for foredragsholderen. Tryk her

Tips til foredragsholderen
Vi har også samlet nogle enkle tips til foredragsholdere om brugen af PowerPoint til at understøtte et foredrag, så det bliver mere inspirerende forpublikum. Ved at følge nogle enkle regler kan PowerPoint bidrage fint til formidlingen. Tryk her

 Næste møder   

Ved at klikke på foredragets titel kan du læse mere om de næste møder, og har også mulighed for at printe beskrivelsen ud.

Som følge af Statsministeriets anbefalede foranstaltninger til at undgå yderligere spredning af coronavirus og beskyttelse af sårbare befolkningsgrupper er alle klubbens mandagsmøder  suspenderet indtil videre.
/Styregruppen

                                                        

Mødekalenderen

Alle møder i mandagsklubben offentliggøres i mødekalenderen nedenfor. Fællesmøder angives i sort tekst, og herudover vises møder i en del af klubbens interessegrupper i hver sin farvekode.

Kalenderen er sat til at vise alle detaljer, men hvis du hellere vil se en oversigt, kan du fjerne ‘fluebenet’ i den blå boks under ‘Detaljer’ – og sætte den tilbage for at vise alle detaljer igen.