Kommende møder

     

Praktiske anvisninger
Vi har samlet nogle praktiske anvisninger vedrørende foredrag i Hørsholm-Rungsted mandag, hvor vi bl.a. beskriver mødelokalet, parkeringsmulighederne og de tekniske hjælpemidler, der er til rådighed for foredragsholderen. Tryk her

Tips til foredragsholderen
Vi har også samlet nogle enkle tips til foredragsholdere om brugen af PowerPoint til at understøtte et foredrag, så det bliver mere inspirerende forpublikum. Ved at følge nogle enkle regler kan PowerPoint bidrage fint til formidlingen. Tryk her

 Næste møder   

Ved at klikke på foredragets titel kan du læse mere om de næste møder, og har også mulighed for at printe beskrivelsen ud.

20. januar 2020

Sejlads fra Rungsted Havn til Ishavet

27. januar

Semiotik, alkymi og erkendelse

3. februar

Anekdoter fra isen, fortalt ved Det Runde Bord

                                                        

Mødekalenderen

Alle møder i mandagsklubben offentliggøres i mødekalenderen nedenfor. Fællesmøder angives i sort tekst, og herudover vises møder i en del af klubbens interessegrupper i hver sin farvekode.