Kommende møder

     

Praktiske anvisninger
Vi har samlet nogle praktiske anvisninger vedrørende foredrag i Hørsholm-Rungsted mandag, hvor vi bl.a. beskriver mødelokalet, parkeringsmulighederne og de tekniske hjælpemidler, der er til rådighed for foredragsholderen. Tryk her

Tips til foredragsholderen
Vi har også samlet nogle enkle tips til foredragsholdere om brugen af PowerPoint til at understøtte et foredrag, så det bliver mere inspirerende forpublikum. Ved at følge nogle enkle regler kan PowerPoint bidrage fint til formidlingen. Tryk her

 Næste møder   

Ved at klikke på foredragets titel kan du læse mere om de næste møder, og har også mulighed for at printe beskrivelsen ud.

21. okt: Nordisk Fjer Koncernens spektakulære sammenbrud

28. okt: Fra Jægerkorps til prædikestol – en skæbnehistorie

                                                        

Mødekalenderen

Alle møder i mandagsklubben offentliggøres i mødekalenderen nedenfor. Indtil videre vises kun foreningens fællesmøder (rød tekst) og møder i Kulturvandringsgruppen (blå tekst), men andre interessegrupper kan også få adgang til at lægge arrangementer ind.