Hørsholm tirsdag – kommende møder

 

Praktiske anvisninger
Vi har samlet nogle praktiske anvisninger vedrørende foredrag i Hørsholm-Rungsted tirsdag, hvor vi bl.a. beskriver mødelokalet, parkeringsmulighederne og de tekniske hjælpemidler, der er til rådighed for foredragsholderen. Tryk her

Tips til foredragsholderen
Vi har også samlet nogle enkle tips til foredragsholdere om brugen af PowerPoint til at understøtte et foredrag, så det bliver mere inspirerende forpublikum. Ved at følge nogle enkle regler kan PowerPoint bidrage fint til formidlingen. Tryk her

 

Mødekalenderen

Alle møder i tirsdagssklubben offentliggøres i mødekalenderen nedenfor. Indtil videre vises kun foreningens fællesmøder (rød tekst), men interessegrupper har også mulighed for at lægge arrangementer ind (blå tekst), når de er etableret.