Medlemmer og venteliste

De to klubber har fælles medlemsregistrering og en fælles venteliste for optagelse af nye medlemmer. Ventelisten er desværre nødvendig, dels fordi klubberne ikke skal være større, end der nemt kan etableres nye personlige kontakter, dels fordi pladsen i de to klubbers mødelokaler er begrænset. Hvis du er interesseret i at komme på ventelisten, kan du sende en mail til: Info.horsholm@hemingwayclub.dk.

Du bedes i din ansøgning angive, om du foretrækker medlemskab af mandagsklubben eller af tirsdagsklubben, og så vil vi ved næste optag af medlemmer til en af klubberne fra ventelisten så vidt muligt tage hensyn til dette.

Hvis du allerede er medlem og ønsker at komme ind på klubbens fælles Medlemsportal skal du bruge følgende link: http://hemingwayclubhr.klubonline.dk/

Du har som medlem tidligere modtaget et password til Medlemsportalen. Har du glemt dit password kan du via din mailadresse få tilsendt et nyt. Er der problemer, så skriv til  hemingwayclubhr@gmail.com