Hørsholm mandag – vejledninger

Tilføj en genvej til klubbens hjemmeside på smartphone eller tablet

For at gøre adgangen til klubbens hjemmeside enklere kan man installere en HC-ikon på sin telefon eller tablet, så man ved et enkelt tryk på startskærmen kan komme direkte ind på hjemmesiden.

Der er udarbejdet en enkel vejledning med – forhåbentlig – let-forståelige skærmbilleder, som leder dig igennem installationen i nogle få trin. Bemærk, at vejledningen indeholder separate afsnit for hhv. Android-enheder og Apple-enheder. Du finder beskrivelsen ved at trykke på her.

Praktiske anvisninger vedrørende mødelokale, parkering og tekniske hjælpemidler

Vi har samlet nogle praktiske anvisninger vedrørende foredrag i Hørsholm mandag, hvor vi bl.a. beskriver mødelokalet, parkeringsmulighederne og de tekniske hjælpemidler, der er til rådighed for foredragsholderen. Tryk her

Tips til foredragsholderen

Vi har også samlet nogle enkle tips til foredragsholdere om brugen af PowerPoint til at understøtte et foredrag, så det bliver mere inspirerende for publikum. Ved at følge nogle enkle regler kan PowerPoint bidrage fint til formidlingen. Tryk her

Nyt medlem?

Hvis du ønsker at blive medlem af en Hemingway Club, så kan du kontakte den klub på mail, der ligger i din kommune.

Klubberne